آموزش چیپ لپتاپ

چیپ و نگهداری از آن

چیپ و نگهداری از آن

چیپ های لپ تاپ پیچیده ترین آی سی ها پس از سی پی یو هستند و بیشترین فشار را آن ها تحمل میکنند. چرا که وظیفه ی اصلی برقراری ارتباط بین همه ی قطعات با یکدیگر را به عهده دارند و همیشه در حال کار هستند.

همچنین به خاطر چند هزار پایه ی ظریفی که بین چیپ و برد برقرار است احتمال بروز ایراد در آن پایه ها چیپ را آسیب پذیر تر میکند. 

لپ تاپ به صورت نرمال دارای 4 چیچ شامل شمالی و جنوبی و گرافیک اینتل و گرافیک اصلی است که در نسل های جدید 2 الی 3 چیپ با هم ادغام میشوند که این خود چیپ را آسیب پذیر تر میکند.

چیپ ها که هم قیمت گرانی دارند و هم هزینه ی ریورک کردن و ریبال کردن آن ها گران است بسیار به گرما حساسند و اکثر آسیب های چیپی به خاطر زیاد گرم شدن لپتاپ بروز میکند.

در این میان چیپ گرافیک در شرایط عادی هم گرم است چه رسد به شرایط بازی و فشار نرم افزار های گرافیکی. برای همین اکثر مشکلات چیپی مربوط به چیپ گرافیک است.

اگرچه سیستم به صورت هوشمند با بالا رفتن بیش از حد دما خاموش میشود اما اگر لپ تاپ شما چنین است بدانید که کارش بسیار بالا گرفته و نزدیک به مرگ است. در این مواقع یا یکی از قطعات مربوط به تهویه خراب است و یا چیپ یا پایه های آن دچار آسیب شده و یا برد تاب برداشته است. در همه ی موارد فوق قبل از اینکه لپتاپ کلا خاموش شود، سریع باید اقدام کرد.

نکات نگهداری چیپ تمامی نکاتی هستند که در قسمت تهویه و گرما مخصوصا بخش آموزش تهويه و گرما لپتاپ اشاره شده و باید رعایت گردد.

primi sui motori con e-max

پرسش پاسخ آموزشی لپتاپپرسش پاسخ آموزشی لپتاپ

قطعات لپتاپ همدانقطعات لپتاپ همدان

خدمات لپتاپخدمات لپتاپ

لپتاپ سالملپتاپ سالم

مــــكاتــكمــــكاتــك

خانهخانه

Google Maps JavaScript API v3 Example: Map Ads Unit

7e3635652477c2de5a94e903ddb6e90f

 
تماس ها:

08138274276

ساعات كاري:
صبح ها از 9:30 الي 13:00
عصر ها از  16:30 الي 20:30
به استثناء روزهاي تعطيل

درباره مكاتك

اين مركز با سال ها تجربه و كسب افتخارات بسيار و گذراندن دوره هاي تخصصي در زمينه ي تعمير لپ‌تاپ، تنها تعميرگاه فوق تخصصي لپ‌تاپ در استان همدان مي‌باشد.
بهره گيري از متخصصان كامپيوتر،نرم افزار، آي تي، برق، الكترونيك و فناوري اطلاعات، اطمينان ما را در ارائه ي سرويس ها و تعميرات افزوده است و همين امر موجب رشد روز افزون اين مركز در اين زمينه ي تخصصي گرديده است.

مطالعه بيشتر...

افتخارات

مكاتك افتخار اين را دارد كه متخصصاني با سال ها تجربه در زمينه ي الكترونيك و دوره ديده در زمينه هاي تعميرات تخصصي لپ‌تاپ در تهران و خارج از كشور را داراست.
اين ارتباط علمي سبب شده است كه عيب يابي ها و تعميرات به روز و با جديد ترين متد ها انجام گيرد.
در زير به عناوين دوره ها و آموزش هاي تخصصي و فوق تخصصي اي كه متخصصان مكاتك گذرانده‌اند اشاره مي‌گردد :
 مطالعه بيشتر...