آموزش نگهداري قطعات لپتاپ

نگهداري

لپ تاپ نوعی از کامپیوتر است که طراحان آن به ازای کوچک تر شدن و سبک تر شدنش یک سری محدودیت ها و نقاط ضعف را به تن خریده اند. به زبان دیگر ما یا باید رایانه ی رو میزی بزرگ و غیر قابل حمل داشته باشیم یا لپ تاپ بخریم و به ازای آن یه سری نکات و دستورالعمل ها را برای سالم مانده آن و به حد اقل رساندن آسیب ها انجام دهیم. وگرنه لپ تاپ عمر زیادی نخواهد کرد.

مخصوصا لپ تاپ های امروزی که چینی و سفارش آسیایی اند و آماده ی آسیب دیدن هستند و دیگر استحکام و قدرت پایداری لپ تاپ های قدیمی را ندارند.

 

نکات مهم برای نگهداری صحیح از لپ تاپ و کمک به افزایش عمر آن از این قرارند :

 

 

توجه به دمای لپتاپ

دمای بالا بیشترین آسیب را به لپتاپ میزند و اگر دما بالا رفت با رعایت ملاحظات مربوط به تهویه و گرما که در بخش آموزش سایت وجود دارد دما را کنترل کنید.

 

 

سرویس دوره ای

بخش های خاصی از لپ تاپ ها مکانیکی هستند و به مرور زمان نیاز به سرویس دارند وگرنه وظیفه ی خود را صحیح انجام نمیدهند و باعث بروز آسیب به لپ تاپ و نهایتا خراب شدن آن میشوند. همچنین بخش های انتقال حرارت و فن و هیت سینک و چسب عایق حرارت و خمیر انتقال حرارت و دریچه های ورود و خروج هوا و مادر برد و بایوس و... بخش های مهمی از لپتاپ هستند که حتما هر از دو سه سال باید سرویس شوند تا به لپتاپ عمر دوباره ای ببخشید.

 

 

افزایش دادن سرعت لپتاپ

هر چه به پردازنده ی لپ تاپ بیشتر کمک کنید لپ تاپ سالم تر میماند. لذا رعایت نکات کوچک و مهمی که در سایت در بخش آموزش ها قسمت افزايش سرعت آمده از ملاک های مهم سالم ماندن لپتاپ است.

 

 

حالت خاموشی کامل

بسته بودن در لپتاپ یا خاموش بودن صفحه ی نمایش به معنی خاموش بودن کل سیستم نیست.

لپتاپ وقتی کاملا خاموش است که یا آن را Shotdown کرده باشید یا Hibernate.

لذا از حالت های خاموشی مانیتور و حالت خواب(sleep) فقط زمانی استفاده کنید که پس از چند دقیقه دوباره میخواهید به ادامه ی استفاده از لپتاپ بپردازید. در غیر این صورت عمر لپتاپتان را به شدت کاهش میدهید.

با تنظیم دقیق قسمت Power Saving یک سری از این کار ها را لپتاپ به صورت اتوماتیک برای شما انجام میدهد.

 

 

 

 

نکات کوتاه و مفید

وقتی در لپتاپ را میبندید مواظب باشید چیزی مابین مانیتور و کیبورد نمانده باشد که باعث خش افتادن یا شکستن مانیتور شود!

 

اگر مجبور بودید مدت طولانی ای از CD یا DVD استفاده کنید بهتر است از قبل آن را روی هارد کپی کنید و از روی هارد از آن استفاده کنید.

 

قرار دادن لپتاپ جلوی آفتاب بسیاز مضر است. همچنین تابش گرمای رادیاتور و بخاری و...

 

گذاشتن لپ تاپ روی سطوحی مثل فرش و موکت و مبل و پا کارایی لپتاپ را به زودی کاهش میدهد و سریع تر نیاز به سرویس دوره ای پیدا میکند و در طولانی مدت به قطعات آسیب میزند.

primi sui motori con e-max

پرسش پاسخ آموزشی لپتاپپرسش پاسخ آموزشی لپتاپ

قطعات لپتاپ همدانقطعات لپتاپ همدان

خدمات لپتاپخدمات لپتاپ

لپتاپ سالملپتاپ سالم

مــــكاتــكمــــكاتــك

خانهخانه

Google Maps JavaScript API v3 Example: Map Ads Unit

7e3635652477c2de5a94e903ddb6e90f

 
تماس ها:

08138274276

ساعات كاري:
صبح ها از 9:30 الي 13:00
عصر ها از  16:30 الي 20:30
به استثناء روزهاي تعطيل

درباره مكاتك

اين مركز با سال ها تجربه و كسب افتخارات بسيار و گذراندن دوره هاي تخصصي در زمينه ي تعمير لپ‌تاپ، تنها تعميرگاه فوق تخصصي لپ‌تاپ در استان همدان مي‌باشد.
بهره گيري از متخصصان كامپيوتر،نرم افزار، آي تي، برق، الكترونيك و فناوري اطلاعات، اطمينان ما را در ارائه ي سرويس ها و تعميرات افزوده است و همين امر موجب رشد روز افزون اين مركز در اين زمينه ي تخصصي گرديده است.

مطالعه بيشتر...

افتخارات

مكاتك افتخار اين را دارد كه متخصصاني با سال ها تجربه در زمينه ي الكترونيك و دوره ديده در زمينه هاي تعميرات تخصصي لپ‌تاپ در تهران و خارج از كشور را داراست.
اين ارتباط علمي سبب شده است كه عيب يابي ها و تعميرات به روز و با جديد ترين متد ها انجام گيرد.
در زير به عناوين دوره ها و آموزش هاي تخصصي و فوق تخصصي اي كه متخصصان مكاتك گذرانده‌اند اشاره مي‌گردد :
 مطالعه بيشتر...