آموزش نقاط داغ لپتاپ

نقاط داغ (هات اسپات)

نقاط داغ (هات اسپات)

نقاطی از لپ تاپ هاست که حساسیت خاص سازنده ها و تستر ها روی آنهاست و معمولا نقاط مهمی هم هستند که عبارتند از : کل سی پی یو – هر کدام از هسته های پردازنده به صورت جدا – چیپ گرافیک – باطری -  هارد دیسک – و فضای داخلی سیستم که میانگینی از دمای مادربرد و رم و دیگر قطعات متصل به مادربرد است.به خاطر حساس بودن این نقاط، لازم است به تغییرات دمای این نقاط توجه ویژه شود و به همین دلیل معمولا سازنده ی مادربرد در این قسمت ها حسگر های دما نصب میکند تا در صورت افزایش دما بیشتر از حد آن بخش، سیستم به صورت خودکار عکس العمل نشان دهد. این عکس العمل معمولا به کار انداختن سیستم تهویه یا بالا تر بردن سرعت تهویه یا دادن هشدار به کاربر با پیام و بوق و نهایتا در شرایط بحرانی خاموش نمودن کل سیستم است. این اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب رسیدن به نقاط حساس بسیار کارا بوده اند و در اغلب موارد لپتاپ را از مرگ نجات میدهند. اما چند ایراد وجود دارد که باز هم موجب بروز آسیب به لپ تاپ ها میشود.

مهمترین ایراد این است که معمولا این سیستم های هوشمند کنترلی فقط برای سی پی یو و پردازنده ی گرافیکی عمل میکنند و اغلب کاری با بقیه ی نقاط حساس از جمله مادربرد که مهمترین و گرانترین بخش سیستم است ندارند. مشکل مهم دیگر این است که بعضی لپتاپ ها کلا هات طراحی شده اند به طوری که دمای نرمال کارکردشان بسیار بالاست. مثلا در لپتاپ های معمولی دمای نرمال 50 الی 55 درجه در حالت غیر پردازشی است اما در این لپتاپ ها دمای نرمال 70 و بعضا 80 درجه است و این یعنی سیستم هوشمند تهویه نمیتواند دما را به حد مطلوبی پایین بیاورد. نیز باید توجه نمود که حد تحمل بیشترین دما در هر یک از نقاط حساس متفاوت است و برای هر یک باید به تناسب خودش تصمیم گیری کرد. مثلا دمای 70 درجه برای یک پردازنده ی Core-i بالا نیست اما همین دما برای هارد دیسک بسیار خطرناک است. به همین منوال،دمای نرمال هر نقطه نیز با نقاط دیگر متفاوت است. مشکل دیگر تمرکز سیستم تهویه روی فقط پردازنده ی اصلی و پردازنده ی گرافیکی است و این بدان معناست که با افزایش قدرت سیستم تهویه، فقط این دو نقطه خنک تر میشوند و تاثیر مثبت روی نقاط دیگر کمتر است.

گرد و غبار و پرزهای فرش و ... به دلیل بستن شبکه تهویه عامل اصلی بوجود آمدن مشکل در قسمت تهویه میباشند بسته بودن منافذ باعث میشود که دما بالاتر از نرمال رفته و سیستم تهویه مجبور میشود با تمام توان عمل کند تا دما را به حد نرمال برساند و نتیجه ،خرابی زودرس سیستم تهویه است. و البته فراموش نشود که توان این سیستم هم حدی دارد و ممکن است این وضع طوری باشد که با تمام توان هم عمل کند باز هم دما بالا بماند و به مرور منجر به سوختن چیپست ها به خصوص گرافیک شود.

primi sui motori con e-max

پرسش پاسخ آموزشی لپتاپپرسش پاسخ آموزشی لپتاپ

قطعات لپتاپ همدانقطعات لپتاپ همدان

خدمات لپتاپخدمات لپتاپ

لپتاپ سالملپتاپ سالم

مــــكاتــكمــــكاتــك

خانهخانه

Google Maps JavaScript API v3 Example: Map Ads Unit

7e3635652477c2de5a94e903ddb6e90f

 
تماس ها:

08138274276

ساعات كاري:
صبح ها از 9:30 الي 13:00
عصر ها از  16:30 الي 20:30
به استثناء روزهاي تعطيل

درباره مكاتك

اين مركز با سال ها تجربه و كسب افتخارات بسيار و گذراندن دوره هاي تخصصي در زمينه ي تعمير لپ‌تاپ، تنها تعميرگاه فوق تخصصي لپ‌تاپ در استان همدان مي‌باشد.
بهره گيري از متخصصان كامپيوتر،نرم افزار، آي تي، برق، الكترونيك و فناوري اطلاعات، اطمينان ما را در ارائه ي سرويس ها و تعميرات افزوده است و همين امر موجب رشد روز افزون اين مركز در اين زمينه ي تخصصي گرديده است.

مطالعه بيشتر...

افتخارات

مكاتك افتخار اين را دارد كه متخصصاني با سال ها تجربه در زمينه ي الكترونيك و دوره ديده در زمينه هاي تعميرات تخصصي لپ‌تاپ در تهران و خارج از كشور را داراست.
اين ارتباط علمي سبب شده است كه عيب يابي ها و تعميرات به روز و با جديد ترين متد ها انجام گيرد.
در زير به عناوين دوره ها و آموزش هاي تخصصي و فوق تخصصي اي كه متخصصان مكاتك گذرانده‌اند اشاره مي‌گردد :
 مطالعه بيشتر...