آموزش ظرافت و حساسیت لپتاپ به دما

ظرافت و حساسیت لپ تاپ به دما

ظرافت و حساسیت لپ تاپ به دما

لپ تاپ ها طوری طراحی شده اند که برخلاف دسکتاپ ها(کامپیوتر های رومیزی) کوچک و جمع و جور باشند و همین کوچک بودنشان موجب شده که متحمل فشار هایی باشند. همانطور که اشاره شد نیمه هادی ها در حال کار کردن به طور طبیعی گرما ایجاد می کنند در دسکتاپ معمولا مشکل گرمایی چندانی به وجود نمی آید چرا که سیستم خنک کننده بیشتر بزرگتر و قوی تر است حال در نظر بگیرید در لپ تاپ ها به این کوچکی و ظرافت این گرما چگونه باید دفع گردد. اندازه لپ تاپ ها باعث شده که فضای داخلی برای گردش هوا و انتقال گرما بسیار کم شود همچنین بدنه نتواند به راحتی انتقال گرما دهد. در برد لپ تاپ ماژول ها از قبیل هارد و درایو نوری و برد اصلی و گرافیک و... و همچنین قطعات داخلی هر یک از آن ها به صورت بسیار فشرده و با فاصله ی کم از یکدیگر طراحی شده اند. همچنین باریکی قاب و عدم چرخش هوا در کل فضای داخلی قاب و کوچک بودن فن نسبت به دسکتاپ ها مشکل گرمایی لپ تاپ ها را دو چندان نموده است.

البته تولید کننده ها و توسعه دهنده ها از این امور مطلع هستند و برای کم کردن این مشکلات گرمایی راه کار هایی اندیشیده اند و سیستم های پیشرفته ای از قبیل فن های با دور بسیار بالا و سینک های گاز مایع و... استفاده کرده اند اما اگر سری به دفتر چه راهنمای لپ تاپ ها بزنیم میبینیم که آن ها مبنا را بر استفاده از لپ تاپ در شرایط نرمال و مطلوب قرار داده اند. پس با هر گونه اقدامی که خارج از شرایط مطلوب لپ تاپ باشد ناخواسته داریم به لپ تاپمان آسیب میزنیم که شاید آثارش در دراز مدت مشخص شود.گذشته از این با این شرایط حساس دمایی اگر کوچکترین عیبی در هر یک از سیستم های تهویه لپ تاپ به وجود بیاید سریعا باعث بروز آسیب به مراتب شدید و بعضا جبران ناپذیری می شود.

لذا عقلانی نیست که با لپ تاپ های ظریف و حساس مثل دسکتاپ رفتار کنیم.آن ها را طولانی مدت روشن بگذاریم بازی سنگین به مدت طولانی انجام دهیم و...

 اگر کامپیوتر "کوچک" می خواهیم پس به ازای آن باید مواردی را رعایت کنیم.

primi sui motori con e-max

پرسش پاسخ آموزشی لپتاپپرسش پاسخ آموزشی لپتاپ

قطعات لپتاپ همدانقطعات لپتاپ همدان

خدمات لپتاپخدمات لپتاپ

لپتاپ سالملپتاپ سالم

مــــكاتــكمــــكاتــك

خانهخانه

Google Maps JavaScript API v3 Example: Map Ads Unit

7e3635652477c2de5a94e903ddb6e90f

 
تماس ها:

08138274276

ساعات كاري:
صبح ها از 9:30 الي 13:00
عصر ها از  16:30 الي 20:30
به استثناء روزهاي تعطيل

درباره مكاتك

اين مركز با سال ها تجربه و كسب افتخارات بسيار و گذراندن دوره هاي تخصصي در زمينه ي تعمير لپ‌تاپ، تنها تعميرگاه فوق تخصصي لپ‌تاپ در استان همدان مي‌باشد.
بهره گيري از متخصصان كامپيوتر،نرم افزار، آي تي، برق، الكترونيك و فناوري اطلاعات، اطمينان ما را در ارائه ي سرويس ها و تعميرات افزوده است و همين امر موجب رشد روز افزون اين مركز در اين زمينه ي تخصصي گرديده است.

مطالعه بيشتر...

افتخارات

مكاتك افتخار اين را دارد كه متخصصاني با سال ها تجربه در زمينه ي الكترونيك و دوره ديده در زمينه هاي تعميرات تخصصي لپ‌تاپ در تهران و خارج از كشور را داراست.
اين ارتباط علمي سبب شده است كه عيب يابي ها و تعميرات به روز و با جديد ترين متد ها انجام گيرد.
در زير به عناوين دوره ها و آموزش هاي تخصصي و فوق تخصصي اي كه متخصصان مكاتك گذرانده‌اند اشاره مي‌گردد :
 مطالعه بيشتر...