آموزش سیستم خنک کننده لپتاپ

سیستم خنک کننده (ساختار و کارکرد)

سیستم خنک کننده (ساختار و کارکرد)

تدابیری که در لپ تاپ ها جهت هدایت گرمای متساعد از قطعات به بیرون اندیشیده شده به این صورت است که قاب لپ تاپ معمولا دارای چند دریچه ی ورودی هوا و یک دریچه ی خروجی است که دریچه ی خروجی توسط شبکه ای خاص از جنس مس هوا را به بیرون هدایت میکند و این گردش هوا توسط یک فن چرخشی هوشمند که دارای دور های چرخش متفاوت و ساختار خاص دینامیکی است اتفاق می افتد. شبکه ی مسی مذکور توسط تیوبی آلومینیومی یا مسی که در داخل آن گاز مایع وجود دارد به سطح مسی ای متصل است که اصطلاحا به هیت سینک معروف است. در اصل این سطح مسی برای انتقال حرارت به وجود آمده از چیپست های خاصی که بسیار گرم میشوند مثل پردازنده و چیپست گرافیک تهیه شده است. با توجه به اینکه سطح مس و چیپست دقیقا بر هم منطبق نمیشوند و حباب های هوا مابین این دو انتقال حرارت را بسیار کند و سخت میکند لذا از ماده ای خاص که دارای رسانایی گرمایی زیاد و قابلیت هدایت حباب های هوا به بیرون را داشته باشد برای این کار استفاده شده است. در اصل به غیر از این دو چیپست خاص که مستقیما توسط این سیستم خنک میشوند بقیه ی قطعات فقط با تماس هوای در گردش خنک میشوند و همانطور که میدانیم هوا رسانای خوبی برای گرما نیست.

بعضی لپ تاپ ها نیز دارای بدنه ی فلزی هستند که در صورتی که سیستم خنک کننده ی مناسبی داشته باشند این بدنه به انتقال گرما به بیرون کمک میکند و البته اگر سیستم خنک کننده نا مناسب یا خراب باشد یا اینکه قطعات گرمای بیش از انتظار تولید کنند این بدنه ی فلزی به جای کمک مضر میشود و گرما را به در خود ذخیره میکند و لپ تاپ را گرم نگه میدارد.

مساله مهم در اکثر خرابی های سیستم خنک کننده این است که دریچه های ورودی و خروجی هوای لپ تاپ آزاد باشند و اجازه ی مکش و دمش آزادانه ی هوا وجود داشته باشد.

primi sui motori con e-max

پرسش پاسخ آموزشی لپتاپپرسش پاسخ آموزشی لپتاپ

قطعات لپتاپ همدانقطعات لپتاپ همدان

خدمات لپتاپخدمات لپتاپ

لپتاپ سالملپتاپ سالم

مــــكاتــكمــــكاتــك

خانهخانه

Google Maps JavaScript API v3 Example: Map Ads Unit

7e3635652477c2de5a94e903ddb6e90f

 
تماس ها:

08138274276

ساعات كاري:
صبح ها از 9:30 الي 13:00
عصر ها از  16:30 الي 20:30
به استثناء روزهاي تعطيل

درباره مكاتك

اين مركز با سال ها تجربه و كسب افتخارات بسيار و گذراندن دوره هاي تخصصي در زمينه ي تعمير لپ‌تاپ، تنها تعميرگاه فوق تخصصي لپ‌تاپ در استان همدان مي‌باشد.
بهره گيري از متخصصان كامپيوتر،نرم افزار، آي تي، برق، الكترونيك و فناوري اطلاعات، اطمينان ما را در ارائه ي سرويس ها و تعميرات افزوده است و همين امر موجب رشد روز افزون اين مركز در اين زمينه ي تخصصي گرديده است.

مطالعه بيشتر...

افتخارات

مكاتك افتخار اين را دارد كه متخصصاني با سال ها تجربه در زمينه ي الكترونيك و دوره ديده در زمينه هاي تعميرات تخصصي لپ‌تاپ در تهران و خارج از كشور را داراست.
اين ارتباط علمي سبب شده است كه عيب يابي ها و تعميرات به روز و با جديد ترين متد ها انجام گيرد.
در زير به عناوين دوره ها و آموزش هاي تخصصي و فوق تخصصي اي كه متخصصان مكاتك گذرانده‌اند اشاره مي‌گردد :
 مطالعه بيشتر...