آموزش اهمیت دما در لپتاپ

اهمیت دما در قطعات الکترونیکی

اهمیت دما در قطعات الکترونیکی

در دنیای الکترونیک اکثر قطعات مهم نظیر ترانزیستور ها و مدارات مجتمع و چیپ ها و تراشه ها که بخش قابل توجهی از قطعات لپ تاپ را تشکیل میدهند از عنصری به نام سیلیکون تشکیل می شوند. تولید کننده ها برای پیشرفت در افزایش عکس العمل سیلیکون یا اصطلاحا همان افزایش سرعت مجبورند بسامد کلاک را بالا ببرند و اتلاف توان را کاهش دهند لذا ناگزیر به کوچک کردن تراشه ها هستند. همه ی این امور یعنی کلاک بالاتر و اتلاف توان کمتر هر یک به سهم خود گرمای ساطع شده از قطعه را افزایش می دهند. مخصوصا این روز ها که دیگر چیزی به رسیدن عنصر سیلیکون به آستانه ی کوچک تر شدن نمانده و اثرات کوانتومی جلوی پیشروی این امر را گرفته اند و دانشمندان به دنبال عنصر دیگری برای جایگزینی هستند موجب شده این گرما شدید و شدید تر از قبل شود. و به همین دلیل است که دیگر به جای افزایش فرکانس پردازنده ها روز به روز معماری داخلی آن ها را تغییر میدهند تا بلکه بتوانند کارایی بهینه تری از پردازنده دریافت کنند.

همچنین خنک بودن یک قطعه سیلیکونی  باعث هرچه بیشتر شدن عکس العمل سیلیکون میشود و در نتیجه توسعه دهنده میتواند با خیال راحت و فارق از دقدقه ی آسیب های گرما کلاک و فرکانس پردازش را بالاتر ببرد و همین امر موجب سرعت مضاعف عملکرد چیپ ها و پردازنده ها میشود. امر خنک نگه داشتن چنان با اهمیت است که بعضی افراد با کسب اطلاعاتی از چگونگی کار پردازنده ها و اطلاع از روش های مطمئن خنک نگه داشتن پردازنده دست به افزایش کلاکی و ولتاژی پردازنده میزنند و سرعت پردازنده خود را تا دو برابر افزایش می دهند! (اُوِرکلاک)

 

primi sui motori con e-max

پرسش پاسخ آموزشی لپتاپپرسش پاسخ آموزشی لپتاپ

قطعات لپتاپ همدانقطعات لپتاپ همدان

خدمات لپتاپخدمات لپتاپ

لپتاپ سالملپتاپ سالم

مــــكاتــكمــــكاتــك

خانهخانه

Google Maps JavaScript API v3 Example: Map Ads Unit

7e3635652477c2de5a94e903ddb6e90f

 
تماس ها:

08138274276

ساعات كاري:
صبح ها از 9:30 الي 13:00
عصر ها از  16:30 الي 20:30
به استثناء روزهاي تعطيل

درباره مكاتك

اين مركز با سال ها تجربه و كسب افتخارات بسيار و گذراندن دوره هاي تخصصي در زمينه ي تعمير لپ‌تاپ، تنها تعميرگاه فوق تخصصي لپ‌تاپ در استان همدان مي‌باشد.
بهره گيري از متخصصان كامپيوتر،نرم افزار، آي تي، برق، الكترونيك و فناوري اطلاعات، اطمينان ما را در ارائه ي سرويس ها و تعميرات افزوده است و همين امر موجب رشد روز افزون اين مركز در اين زمينه ي تخصصي گرديده است.

مطالعه بيشتر...

افتخارات

مكاتك افتخار اين را دارد كه متخصصاني با سال ها تجربه در زمينه ي الكترونيك و دوره ديده در زمينه هاي تعميرات تخصصي لپ‌تاپ در تهران و خارج از كشور را داراست.
اين ارتباط علمي سبب شده است كه عيب يابي ها و تعميرات به روز و با جديد ترين متد ها انجام گيرد.
در زير به عناوين دوره ها و آموزش هاي تخصصي و فوق تخصصي اي كه متخصصان مكاتك گذرانده‌اند اشاره مي‌گردد :
 مطالعه بيشتر...